Sziasztok!

Pacsi mindenkinek, aki a nyári melegben is ugyanúgy hordja a fűzőjét! Ne hagyjátok abba! Ahogy ígértem, ma a tornára irányítjuk a reflektorfényeket.
(Tipp: egy mindenki számára indokolt időtöltés, amikor a fűző lekerülhet. Használjátok ki! 😉 )

Hogyha gerincferdülésről és a kezeléséről beszélünk, mindig leszögezzük, hogy a korzett viselése csak egy (nagyon fontos!) része a terápiának. Azonban Ti is tudjátok, hogy nem elég külsőleg megtámogatni a gerincünket, hanem aktívan, tornával is segíteni kell, hogy az izmok úgymond „belülről” is egyenesebben tudják tartani.

Amikor én kezdtem a fűzős előéletemet, a Schroth terápia még újdonságnak számított itthon. Szerencsém volt, hogy már a kezdeteknél egy olyan gyógytornász kezei közé kerültem, akinek a szakértelme erre is kiterjedt. Most pedig a munkám miatt, és főleg a kihívás miatt a scoli-tudatosságom újra aranykorát éli, ezért úgy döntöttem a tornára is jobban ráfekszem.

Ez már a 30 napos kihívás 13. napja, szóval próbálkozom egy ideje. Első észrevétel: pokolian nem egyszerű a történet.

Ha Téged is anya vagy apa piszkál, hogy sipirc tornázni, ha nálad is a legnépszerűbb kifogások toplistáján szerepel, hogy:

#1 nem férek el

#2 nincs otthon bordásfalam

#3 nincs időm ilyenekre… akkor ezt a bejegyzést Neked írtam!

Amikor otthon voltam a szüleimnél, mondhatjuk könnyű dolgom volt, mert legalább a hely megvolt hozzá, minden máshoz pedig ott a mastercard (helyett a kreativitás). Viszont gondoltam egy nagyot, és megpróbáltam az incifinci albérleti szobámba is belecsempészni a tornaterem szellemét – gondoltam, ha itt sikerülhet, akkor bárhol. Egyik szemem sírt, a másik nevetett, mert: Sikerült. Az egyes számú kifogást tehát likvidáltam.

Aztán pedig körbenéztem, milyen lehetőségeim vannak eszközök terén. Ha valaha is nekifutottál, te is biztosan sorra vetted ezeket: ajtófélfa, székek, partvisnyél, szótárak, lexikonok, sámli. Nagyjából ezekből a hétköznapi tárgyakból minden típusú görbületre lehet gyakorlatot szabni. Ilyen dolgok még a legminimalistább otthonokban is akadnak… második kifogás pipa! Hogyha bizonytalan vagy, kérdezd bátran a gyógytornászod! J

Végül a leggonoszabb mumussal kellett szembenéznem: az Idővel. Szerintem ez a legnehezebb pontja a projektnek. Hiszen annyi mindent lehetne csinálni helyette!

Tedd a kezed a szívedre, és gondold végig, mennyit szoktál tornázni magadtól egy héten? Mondjuk heti kétszer nekiveselkedsz? És meddig sikerül kitartani? Tegyük fel, fél órát tornázol igazán. Aztán eszedbe jut, hogy meg kell locsolnod a virágokat vagy le kell vágnod a körmeidet… Na, csak őszintén! Mindenki járt már hasonló cipőben. Ez így 1 óra/hét összesen. Nem valami sok, ha azt nézzük, hogy mindennap és 1 órára lenne szükség – legalábbis ez a mi álmunk.

Figyelj, mutatok egy trükköt!

Az én javaslatom az, hogy kezdd napi 15 perccel. Fogmosás előtt vagy leckeírás után, 15 perce mindenkinek van. Váljon a torna ugyanolyan szokásoddá, mint például a tusolás. Sokat segít, ha ugyanabban az időben végzed minden nap.

Ha ez sikerült, máris 7×15 percet tornáztál egy héten otthon, és ehhez jön még a gyógytornászoddal töltött óra. Ez akár 2,5 óra is lehet egy héten, vagyis megdupláztuk az adagot és még több is így, mint az előző módszerrel. Jól hangzik? A hátad már így is lubickol az örömben, mert mindennap kapott törődést, de ne érd be ennyivel! Csak 5 perccel szánj rá többet minden héten, amíg szinte észrevétlenül eléred az álom-határt! Egy idő után azon kaptam magam én is, hogy amikor már elkezdtem – és a 15 perc nem tűnik egy horribilis, végeláthatatlan időnek -, nem akarom abbahagyni és szívesen ráhúzok még pár percet.

Egy próbát megér, ugye? Próbáljátok ki, és meséljétek el hogy ment! J Hozzászólásaitokat, tapasztalataitokat várjuk kommentben a Scolinea facebook oldalán megosztott poszt alatt. Schrothra fel!

Természetesen fontos, hogy folyamatosan konzultálj a gyógytornászoddal, hiszen ő tud Neked abban segíteni, hogy a legmegfelelőbb gyakorlatot együtt ki tudjátok választani, ami a Te egyéni igényeidhez és lehetőségeidhez a legjobban igazodik!

szerző:
Fehér Kata gyógytornász

Kapcsolódó cikkek:

Blog-kihívás teljesítve

Kedvesek! Vége a júniusnak, és vele együtt a korzett-kihívásomnak. Nehéz szavakkal összefoglalni, hogy milyen és mennyi tapasztalattal gazdagodtam ez alatt a 30 nap alatt. Sok mindent újra kellett gondolnom: az öltözködést, az önszorgalmat, a korzettnek vagy akár magának a gerincferdülésnek ...
tovább

Mindenhol jó, de a legjobb Schrotthon?

Sziasztok! Pacsi mindenkinek, aki a nyári melegben is ugyanúgy hordja a fűzőjét! Ne hagyjátok abba! Ahogy ígértem, ma a tornára irányítjuk a reflektorfényeket. (Tipp: egy mindenki számára indokolt időtöltés, amikor a fűző lekerülhet. Használjátok ki! 😉 ) Hogyha gerincferdülésről és ...
tovább

Kata-Korzett-Kihívás – avagy 30 nap a scoli körül 2.nap

Mielőtt még bárki azt gondolná, hogy rögtön az elején feladtam a korzett kihívást, mindenkit megnyugtatok, erről szó sincs! A barátságunk (és a csat) egyre szorosabbá kezd válni. Azért, hogy teljesen őszinte legyek, vannak a kapcsolatunkban hullám-völgyek. Kezdődött az egész azzal, ...
tovább

Kata-Korzett-Kihívás – avagy 30 nap a scoli körül 1.nap

Sziasztok! Kata vagyok, 23 éves, gyógytornász, és ferde a gerincem. Amikor 9 éves voltam, vették észre rajtam a gerincferdülés első jeleit egy iskolai szűrővizsgálaton. Sajnos ekkor még senki nem hívta fel a szüleim figyelmét arra, hogy ez az állapot romolhat, ...
tovább

Foglalj online időpontot!

Íratkozz fel hírlevelünkre

Kövessen a Facebookon