tovább

Hogyan tudnál vállfájdalom nélkül élni?

Milyen problémákat okoz a vállfájdalom? A vállfájdalom leggyakoribb oka a vállat körülvevő ínak, a rotátor köpeny izomrendszerének (ROK) és a biceps ínának degenerációja, gyulladása. Idővel az érintett ínak vongálódnak, felrostozódnak, becsípődhetnek, kialakulhat meszesedés, nyáktömlő gyulladás (bursitis). A lágyrészkárosodás végeredményeként erős vállfájdalom, jelentősen beszűkült felső végtag mozgások alakulhatnak ki. A befagyott váll (adhezív capsulitis) az ízületi tok zsugorodásával járó állapot, sokszor az ötödik évtized környékén jelentkezik, valamilyen vállprobléma következményeként. A gyakran erős, elviselhetetlen tünetek sok esetben befolyásolják az alvást is. A folyamat előrehaladtával egyre nagyobb mértékben nő a mozgásbeszűkülés, mely meglehetősen nehézzé teszi a kar emelésivel járó hétköznapi mozgásokat.

tovább
tovább

Gerincferdülés? – Vajon miért is kell kezelni a bordapúpot?

Kell- e kezelni a bordapúpot? A gerincferdülés (scoliosis) kisebb vagy nagyobb mértékben megváltoztatja a testképünket. A folyamat során a háti csigolyák először oldal irányban hajolnak el, majd általában ellenirányban elcsavarodnak. Kezdetben pár csigolya, később több is részt vesz az elhajolt görbület kialakításában. A csigolyákhoz kapcsolódó bordák követik ezt az elmozdulást, így kialakul a bordapúp, amely már szembetűnő elváltozás. A betegség kezdetek

tovább
tovább

Online gyógytorna konzultáció

Miben segíthet az online gyógytorna konzultáció? – Ha folyamatban van a kezelésed, kiváló lehetőség a folytatásra, hogy az eddig elért eredményeket megtarthasd és tovább fejlődhess. – Ha most jelent meg mozgásszervi problémád, lehetőséget adunk a mielőbbi terápia megkezdésére. – Ha tanácsot szeretnél kérni, ha elakadtál a jelenlegi terápiás programodban. – Ha másodvéleményt szeretnél kérni gerincferdüléseddel, vagy egyéb gerincproblémáddal kapcsolatban.

tovább
tovább

Önterápia tanulása online formában

Az önterápia Mozgásszervi panaszok esetén az aktívan végezhető gyakorlatok mellett lehetőség van önterápiás fogások alkalmazására is. A normál gyógytornász kezelések menetében – ha lehetséges a személyes találkozó – ezeket a technikákat a manuálterápiás kezeléssel elért állapot fenntartására adjuk házi feladatnak. Jelen esetben a szakember online nyújtotta segítségével, vizuális ellenőrzésével, aktív mozgás teszteléssel segíthet.

tovább
tovább

Online konzultációs lehetőségekről

Mozgásszervi fájdalmak esetén, különösen ha a panaszok hosszabb ideje állnak fenn, a fájdalom fenntartásában és bizonyos esetekben az újbóli kialakításában is döntő szerepe van az agynak. Az agyban a fájdalom a különböző pályákon feljutott ingerekből több agyi központ aktiválásán keresztül, egy bonyolult hálózat (mátrix) kialakulásával jön létre. Az agy dönt arról, hogy mit élünk meg fájdalomnak és mit nem. A környezetnek, félelmeinknek, emlékeinknek és akár kultúrális neveltetésünknek is döntő szerepe van ebben. A fájdalom mechanizmusának és kialakulásanak megértése, elképzelése sok esetben hatékony eszköz lehet a tünetekkel vívott harcban.

tovább
tovább

Fáj a nyakam, segíts!

Egy nyaki fájdalom igen kellemetlenül zavarhatja meg a mindennapjainkat. A mai, ülő munkával teli világunkban ez komoly kihatással lehet a munkaképességre is. Miről beszélünk? A törzs vázát a gerincoszlop alkotja, ami összesen 33-35 csigolyából áll: 7 nyaki, 12 háti, 5 ágyéki, 5 keresztcsonti és 4-6 farokcsigolya alkotja. Az emberi gerincen jellegzetes (sagittalis) görbületek vannak. A nyaki szakasz előre konvex (lordosis), a háti szakasz hátra konvex (kyphosis), az

tovább
tovább

Hogyan lehet a gerincferdülést gyorsan és sikeresen javítani?

Amikor először meghallja ezt a diagnózist a szülő, már sokszor késő. Késő ahhoz, hogy azt mondhassuk, semmi baj, késő ahhoz, hogy nyugodtan tovább lehessen lépni, késő ahhoz, hogy biztosak lehessünk, gyermekünk fémrúd nélkül a hátában fogja megélni a felnőtt kort. Mi az amit ilyenkor tehetünk, mi az amivel ellenállhatunk, amivel megmenthetjük, amivel egyenesíthetjük? A gerince a nap 24 órájában görbült, ami önmagában egy önrontó folyamatot jelent egészen korántól már. A 24 órából olyan sokat amit csak lehet, át kell vinnünk egyenesbe, a gyermek gerincének a lehető legtöbb időt egyenesben kell töltenie.

tovább
tovább

Az élet gerincferdülés műtét után

Néhány hónappal ezelőtt egy kedves, mosolygós lány keresett meg, segítséget kérve a gerincferdülés operáció utáni állapotának jobbá tétele miatt, illetve tanácsokért a jelenére és a jövőjére nézve. Sokat beszélgettünk. Azután megszületett ez az írás, amivel nektek üzen, azoknak, akik operált gerinccel élik az életüket. Sok jót kívánunk mindannyiótoknak! Viki és Kriszta

tovább
tovább

Mi lehet az oka, hogy a hátfájdalom oly sokunkat érint?

Mi lehet a háti fájdalmak hátterében? A derék és a nyak problémák előfordulásához képest a háti gerinc megbetegedésének gyakorisága kisebb. Ennek a gerincszakasznak a mobilitása kisebb mértékű a hozzá kapcsolódó bordák miatt, melyek a stabilitását biztosítják. Sokszor úgy érezzük, hogy ,,leszakad a hátunk’’ egy hosszabb nap vagy nagyobb fizikai megerőltetés után. A háti gerinc összeköttetésben áll a gerinc többi szakaszával, befolyásolja a nyak és a vállak helyzetét. Az, hogy milyen testhelyzetben töltjük a napjainkat, hogy van beállítva a gerincünk hatással van a panaszok kialakulására.

tovább
tovább

Segítség, fáj a derekam!

Napjainkban egyre több embert érint az ülő életmód, melynek negatív hatásai számos problémát okozva érezhetőek az egész testen. Kutatások igazolták, miszerint egy héten átlagosan 56 órát töltünk mozdulatlan testhelyzetben a számítógép vagy a tévé előtt ülve vagy az autónkban ülve. Sokan nincsenek is tisztában azzal, hogy milyen káros hatásai is lehetnek az inaktív, egy helyben töltött óráknak. Ülő helyzetben gerincünk sokkal nagyobb terhelésnek van kit

tovább